Promocja konferencji TRA2016 podczas 95. Transportation Research Board PDF Drukuj

14 stycznia 2016
Reprezentacja organizatorów konferencji TRA2016 zaprasza uczestników Transportation Research Board do udziału w tym wydarzeniu i włączenia się do dyskusji na temat transportu przyszłości. To właśnie zagadnienie będzie dominującym przedmiotem debat w czasie 6. edycji TRA.

Jej hasłem przewodnim jest MOVING FORWARD – Innovative Solutions for Tomorrow’s Mobility, czyli poszukiwanie innowacyjnych pomysłów na transport jutra.

Kwestie efektywnego i ekologicznego przemieszczenia ludzi i towarów dotyczą każdego z nas. Dlatego środowiska naukowe i przedsiębiorcy zaproponowali ponad 900 streszczeń referatów, z czego po wnikliwej ocenie recenzentów, aż 550 referatów z 50 krajów zakwalifikowano do wygłoszenia i przedstawienia na plakatach naukowych.

95. edycja Transportation Research Board (TRB) w Waszyngtonie zgromadziła ponad 12 tys. uczestników z całego świata: przedstawicieli administracji, rządu, naukowców, przemysłowców i polityków.
W programie znalazło się ponad 5 tys. prezentacji przedstawionych w 800 sesjach i warsztatach. Ponad 35 sesji dotyczyło tematu przewodniego wydarzenia: Research Convergence for a Multimodal Future.

W czasie TRB stronę polską organizatorów TRA2016 reprezentowali: Monika Kowalska – Sudyka, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego oraz prof. Adam Zofka – zastępca przewodniczącego Komitetu Programowego i członek Management Committee.

Promocję TRA2016 wspierali także przedstawiciele Komisji Europejskiej: Liam Breslin - DG Research and Innovation, Alessandro Damiani - DG Research and Innovation, Magdalena Kopczyńska – Director DG Mobility and Transport oraz Steve Phillips – Secretary General of CEDR - Europejskiej Konferencji Dyrektorów ds. Dróg.

Stoisko TRA2016 cieszyło się sporym zainteresowaniem. Każdy odwiedzający mógł zapoznać się z warunkami uczestnictwa i ofertą dla wystawców i sponsorów.
Komisja Europejska zorganizowała także specjalne spotkanie, na które zaproszono przedstawicieli TRB z dyrektorem Neilem Petersenem oraz USDOT i FHWA. Obecnych było również wielu przedstawicieli organizacji i instytucji z Europy, a gościem szczególnym była dyrektor Magdalena Kopczyńska z DG MOVE.

Prof. Adam Zofka uczestniczył w TRB nie tylko jako organizator TRA2016, lecz także jako aktywny naukowiec.

Przewodniczył sesji “Long-Term Binder Aging and Recycled Engine Oil Bottoms”, która była poświęcona asfaltom, a w szczególności starzeniu długoterminowemu oraz dodatkom do asfaltów pochodzących z recyklingu olejów silnikowych (z ang. recycled engine oil bottoms, REOB). Prezenterami byli znakomici eksperci z USA.

Lista prezentacji i prezenterów:
1.    It’s Hard Getting Old – the Dilemma of Aging, Hardness and the Need to Relax!, Geoffrey Rowe, Abatech, Inc.
2.    REOB: Highlights and Industry Initiatives, Mark Buncher, Asphalt Institute
3.    REOB, What Is It Good For? - REOBs, Binder Properties and Their Relation to Mixture Properties, Thomas Bennert, Rutgers, The State University of New Jersey
4.    REOB-Asphalt Blends: Advanced Chemical and Physical Characterization, Jean-Pascal Planche, Western Research Institute

Prof. Zofka wziął także udział w zebraniu komitetu AFK20, którego jest członkiem. W czasie jego obrad dyskutowano na temat materiałów asfaltowych i tematyki przyszłorocznej konferencji TRB.

W Waszyngtonie prof. Zofka, w sesji FEHRL, prezentował projekty USE-iT i FOX. IBDiM jest w nich partnerem i ważnym członkiem konsorcjum. Przedstawił bieżący stan projektu USE-iT i plan prac na 2016. Na warsztatach byli obecni pozostali członkowie konsorcjum i przedstawiciele FHWA.

Organizatorzy: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów serdecznie zapraszają do udziału w TRA2016.

Szczegóły i rejestracja www.traconference.eu i www.ibdim.edu.pl

Promocyjna opłata rejestracyjna do 15 lutego 2016.