Kolejna wizyta gości z Gruzji w IBDiM PDF Drukuj

15 listopada 2016

W dniu 8 listopada 2016 r. odbyło się w IBDiM drugie spotkanie w ramach współpracy Instytutu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które realizuje projekt polskiej pomocy rozwojowej pn. "System wsparcia osób niepełnosprawnych na poziomie lokalnym - przykłady dobrych praktyk".

W spotkaniu wzięły udział następujące osoby:
- panie architekt z Gruzji -  Professor Sophio Gabadadze -  A. Kutateladze Tbilisi Academy of Arts, Faculty of Architecture, Professor Nino Imnadze - Tbilisi State Technical University, Architecture, Urban, Planning and Design Department  -  Head of Department,
-    tłumaczka i opiekunka grupy reprezentująca Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
oraz prof. Barbara Rymsza i mgr inż. Krzysztof Kaperczak z IBDiM.

K. Kaperczak wygłosił referat Pochylnia jako element pozytywnie wkomponowany w przestrzeń, który stal się podstawą do dyskusji na temat sposobów poprawy dostępności przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych.