Studenci z PW zapoznają się z metodami diagnostyki dróg i mostów PDF Drukuj

13 stycznia 2017
Grupa studentów z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zapoznała się dziś z najnowszymi metodami diagnostyki dróg i badaniami konstrukcji mostowych.
Zakład Diagnostyki Nawierzchni zaprezentował liczne urządzenia badawcze. Jego Kierownik, mgr inż. Tomasz Mechowski omówił, między innymi, zasady działania  ugięciomierza dynamicznego HWD i systemu do pomiaru hałaśliwości nawierzchni CPX.

Mgr inż. Przemysław Harasim przedstawił funkcjonowanie system automatycznej rejestracji stanu nawierzchni SPDE, a mgr inż. Jacek Sudyka pokazał jak pracuje system radarowy 3DR i ugięciomierz laserowy TSD.

O badaniach odbiorczych obiektów mostowych pod próbnym obciążeniem statycznym i dynamicznym opowiedział prof. nazw. dr hab. inż. Piotr Olaszek.

Na zakończenie wizyty studentów, zastępca dyrektora prof. nazw. dr hab. inż. Janusz Rymsza, nakreślił cały profil działalności IBDiM i zachęcił do podejmowania pracy w Instytucie.
W spotkaniu uczestniczyła także mgr inż. Małgorzata Mazanek, która oprowadziła studentów po Laboratorium Badań Konstrukcji Mostowych.

Zdjęcia - Edyta Kaniuk