Cyfrowe metody pomiarowe w zastosowaniu do badań mostów PDF Drukuj

W serii Studia z zakresu inżynierii wydawanej przez Polską Akademię Nauk została opublikowana monografia pt. Cyfrowe metody pomiarowe w zastosowaniu do badań mostów, wydana przy współpracy Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Autorem monografii jest dr inż. Piotr Olaszek z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Autor na podstawie własnych doświadczeń oraz źródeł literaturowych przedstawia możliwości i podaje zasady stosowania cyfrowych metod pomiarowych do badań konstrukcji mostowych pod próbnym obciążeniem. Szczególną uwagę skierowano na wprowadzane niepewności, związane ze stosowaniem różnych metod pomiarowych i metod cyfrowego przetwarzania sygnałów.

Monografia składa się z czterech części. W pierwszej z nich przedstawiono rolę i znaczenie badań konstrukcji mostowych pod próbnym obciążeniem statycznym i dynamicznym. W części drugiej omówiono zagadnienia związane z badaniami konstrukcji mostowych pod próbnym obciążeniem statycznym, a w części trzeciej pod dynamicznym. Zakończeniem pracy jest część związana ze sformułowaną tezą, mówiącą o wpływie stosowania cyfrowych metod pomiarowych i cyfrowego przetwarzania sygnałów na możliwość wyznaczania nośności i przydatności eksploatacyjnej konstrukcji mostowych.

Monografia jest przeznaczona dla osób zajmujących się badaniami pod obciążeniem konstrukcji mostowych lub innych podobnych konstrukcji, uczestników procesu odbioru nowej lub oceny starej konstrukcji oraz studentów wyższych uczelni z kierunku budownictwo lub metrologia.

Monografia pt. Cyfrowe metody pomiarowe w zastosowaniu do badań mostów jest rozpowszechniana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

ISSN 0137–5393
ISBN 978–83–938648–2–9

Warszawa 2015

Cena 100 zł + 5%  VAT

Zamówienia na publikację można składać w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów
03-302 Warszawa, ul. Instytutowa 1
tel. 22 39 00 135, fax 22 814 50 28; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.