IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Inżynierowie z IBDiM laureatami konkursu „Eureka! DGP” PDF Print

There are no translations available.

2 lipca 2018

Zespół pod kierownictwem dr. inż. Łukasza Topczewskiego w składzie: prof. IBDiM dr inż. Juliusz Cieśla, Krzysztof Kaźmierski, Krzysztof Różewicz, dr Lech Krysiński został laureatem piątej edycji konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”. Nagroda została przyznana za wynalazek – skaner do pomiarów georadarowych na obiektach budowlanych, zwłaszcza mostowych.

 

Jest to wielki sukces naukowców z IBDiM, tym bardziej, że do tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 100 naukowców i zespołów badawczych reprezentujących różnorodne dziedziny nauki – od przyrodniczych przez techniczne aż do medycznych. Spośród nadesłanych rozwiązań redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” wraz z partnerami merytorycznymi wybrała 20 najbardziej interesujących projektów i z tego grona wyłoniła zwycięzców. Każdy wynalazek musiał przejść przez sito Urzędu Patentowego, a więc zostać uznany za wystarczająco oryginalny.

Uroczysta gala dla laureatów konkursu odbyła się 29 czerwca br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę –  30 tys. zł ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki - firmę Polpharma oraz kampanię promocyjną dla Instytutu o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy DGP) ufundowaną przez organizatora konkursu.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.