IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Srebrny medal Targach iENA 2018 dla nowych gruntów cynkowych opracowanych w ramach projektu CORNET ZincPower PDF Print

There are no translations available.


13 listopada 2018

Na niedawno zakończonych Targach iENA 2018 nagrodzone srebrnym medalem zostało rozwiązanie „Nowa generacja antykorozyjnych pigmentów cynkowych o ulepszonych właściwościach ochronnych, użytkowych i ekologicznych”.
Twórcami wynalazku są: dr inż. Agnieszka Królikowska i mgr inż. Leszek Komorowski – Instytut Badawczy Dróg i Mostów, dr hab. inż. Małgorzata Zubielewicz i dr inż. Ewa Langer - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników oraz dr Matthias Wanner i dr Michael Hilt - Instytut Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki.

Rozwiązanie uhonorowała nagrodą specjalną także Tajwańska Liga Wynalazców.


Przedmiotem wynalazku są antykorozyjne grunty ze zmniejszoną zawartością pigmentów cynkowych, o lepszych właściwościach antykorozyjnych niż stosowane powszechnie grunty wysokocynkowe. Przedstawione grunty są również bardziej ekologiczne i korzystne ekonomicznie w stosunku do gruntów wysokocynkowych.

To już kolejne nagrody dla tego rozwiązania, poprzedni medal przyznany został na targach Intarg 2018 w Katowicach.

Na tegorocznych 70. Międzynarodowych Targach iENA 2018 zaprezentowano ponad 700 innowacyjnych rozwiązań z różnych dziedzin – od pomocnych w życiu codziennym po wynalazki high-tech. Polacy prezentowali swoje innowacyjne rozwiązania na stoiskach Agencji Promocyjnej INVENTOR i Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pokazano 31 wynalazków i innowacyjnych technologii opracowanych w instytutach badawczych, na wyższych uczelniach i w innowacyjnych przedsiębiorstwach.

Patronat honorowy nad ekspozycją objęła Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Fundacja "Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki".


Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


 

 


kliknij na zdjęcie aby powiększyć