IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Wizyta w IBDiM partnerów w projekcie DuraCoat PDF Print

There are no translations available.

29 czerwca 2016

Instytut Badawczy Dróg i Mostów wraz z Instytutem Materiałów Polimerowych i Barwników jest Wykonawcą prac badawczych w projekcie o akronimie DuraCoat „Kryteria i wytyczne oceny i doboru antykorozyjnych systemów malarskich na konstrukcje stalowe/Criteria and guidelines for evaluation and selection of paint anticorrosive systems for steel structures”.


Projekt ten, finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, prowadzony jest w ramach międzynarodowej Inicjatywy CORNET. Polskim liderem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Korozyjne.

 

Zagranicznym partnerem projektu jest Forschungsgesellschaft fur Pigmente und Lacke e.V. (FPL) z Niemiec, a Głównym Wykonawcą Fraunhofer Institute for Manufacturing Engineering and Automation (IPA) ze Stuttgartu.


W czerwcu 2016 r., w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, odbyło się spotkanie partnerów projektu. Ze strony niemieckiej w spotkaniu brał udział dr. Michael Hilt (Dyrektor Pionu Coating Systems and Painting Technology w IPA i Dyrektor FPL), dr Matthias Wanner i Monika Bohem z IPA.

Na spotkaniu przedyskutowano dotychczasowe wyniki badań i omówiono dalszą współpracę. Spotkanie zakończyło się wizytą w kilku zakładach IBDiM (Zakład Mostów, Zakład Betonów, Zakład Technologii Nawierzchni), gdzie pokazano Gościom możliwości badawcze i omówiono ciekawe osiągnięcia ostatnich lat.

 

 

 

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Zdjęcia  - Edyta Kaniuk