IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Zgłoszenie kwartalnika RaBDiM do bazy ESCI-Web of Science PDF Print

There are no translations available.

22 lipca 2016

Wydawany przez IBDiM kwartalnik "Roads and Bridges - Drogi i Mosty" (eISSN: 2449-769X) został zgłoszony do bazy Web of Science do grupy tzw. czasopism rozwijających się - Emerging Sources Citation Index (ESCI). Ewaluacja prowadzona przez firmę Thomson-Reuters potrwa kilka miesięcy. Akceptację czasopisma do ESCI wspierają rekomendacje naukowców-użytkowników bazy Web of Science. Czytelników i Sympatyków Kwartalnika prosimy o wyrażenie poparcia naszej inicjatywy.

Obecność w Web of Science/ESCI poszerzy widzialność międzynarodową artykułów publikowanych w Kwartalniku, zwiększy cytowania i wskaźnik Hirscha. Dotychczasową widzialność na światowym forum nauki zapewnia obecność w takich bazach bibliograficznych, jak TRID (Transportation Research Board), Scopus (Elsevier), EBSCO, Index Copernicus, BazTech.

 

Ocena statystyczna czytelnictwa artykułów za pomocą Google Analytics wykazuje dostęp do czasopisma z następujących stref językowych: Polska 48%, USA 14%, poza tym Chiny, Wielka Brytania, Iran, Rosja, Niemcy, Japonia po kilka procent.


Aktualna - przyznana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - ocena punktowa publikacji w "Roads and Bridges - Drogi i Mosty" wynosi 11 punktów.

Statystyka czytelnictwa RaBDiM


kliknij na zdjęcie aby powiększyć