IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

IBDiM na targach Warsaw Industry Week PDF Print

There are no translations available.

10 listopada 2016
W Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie w dniach 7-9 listopada 2016 odbyły się targi innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Bogatą ofertę wystawienniczą uzupełniały konferencje i seminaria.

Wiele nowoczesnych rozwiązań, skutecznie wdrażanych w przemyśle, powstaje w instytutach badawczych. Dlatego też, Rada Główna Instytutów Badawczych przy współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zorganizowała, towarzyszącą targom,  konferencję pt. Horyzont 2020 szansą polskich innowacji w UE.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele świata polityki oraz nauki reprezentujący uczelnie, PAN, instytuty badawcze, środowisko techniczne i inżynierskie. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele biznesu – Antoni Ptak z synami Dawidem i Albertem – właściciele Centrum Targowo-Kongresowego, Tomasz Szypuła – członek rady nadzorczej Holdingu Ptak S.A. oraz Dariusz Drąg – Dyrektor ds. Rozwoju Ptak Warsaw Expo. Tomasz Szypuła w imieniu gospodarzy przywitał zgromadzonych i przekazał informacje na temat miejsca, w którym obywała się konferencja – obecnie największego centrum targowo-kongresowego w Europie Środkowej.

Przedstawiciele instytutów, które najbardziej aktywnie uczestniczą w realizacji projektów z tego programu podzielili się doświadczeniami w aplikowaniu o fundusze europejskie i opowiedzieli o swoich osiągnięciach.

Otwierając konferencję, przewodniczący RGiB - prof. Leszek Rafalski podkreślił, jak korzystnie potencjał naukowy instytutów badawczych wpływa na przestawienie polskiej gospodarki na tory innowacyjności.

Zaangażowanie Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w prace przy projektach z Horyzontu 2020 przedstawiła Ewa Zofka.

Swoją działalność IBDiM prezentował także w stoisku targowym.

 

 

 

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

 

Zdjęcia- Edyta Kaniuk, Krzysztof Włodarczyk