IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Uroczyste rozpoczęcie nowego projektu badawczego pt. "Optymalizacja konstrukcji asfaltowej nawierzchni drogi dzięki zastosowaniu asfaltów modyfikowanych" PDF Print

There are no translations available.

21 października 2019
4 października 2019 w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczystość przekazania umów pomiędzy członkami konsorcjum powołanego do realizacji projektu badawczego pt. "Optymalizacja konstrukcji asfaltowej nawierzchni drogi dzięki zastosowaniu asfaltów modyfikowanych". Głównym efektem prac będzie opracowanie konstrukcji nawierzchni uwzględniających zastosowanie asfaltów modyfikowanych i wysokomodyfikowanych.

 

W skład konsorcjum, którego liderem jest Politechnika Gdańska, weszli: Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Politechnika Warszawska, Budimex S.A., Grupa LOTOS S.A. i ORLEN Asfalt Sp. z o.o.

W uroczystości Instytut był reprezentowany przez Dyrektora Naczelnego prof. Leszka Rafalskiego, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie nowego projektu:

– Mamy już w Polsce prawie 30-letnie doświadczenie, jeśli chodzi o modyfikację asfaltów. Przez ten czas udało się także wykształcić grupę ekspertów, w tym grupę profesorów, którzy w różnych ośrodkach zajmują się tymi zagadnieniami. Dzięki temu mogliśmy się spotkać w tym konsorcjum. Jestem przekonany, że powstaną nowe rozwiązania, zwłaszcza dotyczące długowiecznych nawierzchni asfaltowych, takich, które będą trwały przez co najmniej pięćdziesiąt lat.

W IBDiM prace są realizowane w Zakładzie Technologii Nawierzchni i koordynowane przez dr hab. inż. Wojciecha Bańkowskiego oraz dr hab. inż. Marcina Gajewskiego.

Relacja z uroczystości: klikZdjęcia: K. Krzempek