IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Prof. Dariusz Sybilski członkiem honorowym PSWNA PDF Print

There are no translations available.

5 listopada 2009

 

W dniach 5 i 6 listopada 2009 r., w Hotelu Holiday Inn w Józefowie k/Warszawy odbyła się uroczystość 10-lecia Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. W programie tego uroczystego spotkania odbyło się dwudniowe seminarium PSWNA z udziałem licznych zaproszonych gości zagranicznych i krajowych oraz członków Stowarzyszenia.

Wieczorem pierwszego dnia miała też miejsce rocznicowa Gala z okazji 10 rocznicy istnienia PSWNA.
Wśród obecnych gości byli: poseł Stanisław Żmijan, zastępcy Generalnego Dyrektora GDDKiA Andrzej Maciejewski i Tomasz Rudnicki, dyrektor IBDiM   prof. Leszek Rafalski, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Nawierzchni Asfaltowych EAPA Alan MacKenzie oraz Sekretarz EAPA Egbert Beuving oraz liczni przedstawiciele polskiego i europejskiego przemysłu drogowego.
Podczas uroczystości wręczono odznaki i dyplomy Stowarzyszenia, jak też odznaki resortowe. Szczególnie zaszczytnym tytułem Honorowego Członka PSWNA został wyróżniony prof. Dariusz Sybilski, IBDiM. Tytuł ten jest przyznawany przez PSWNA osobom, które swe życie zawodowe poświęciły asfaltom i nawierzchniom asfaltowym i które wniosły znaczący wpływ na polskie drogownictwo. Dotychczas był on przyznany jedynie dwóm osobom Konradowi Jabłońskiemu i Bohdanowi Żurkowi.        W swym wystąpieniu profesor Sybilski wyraził podziękowanie i wzruszenie tym zaszczytnym tytułem. Stwierdził przy tym, że określenie "poświęcenie asfaltom i nawierzchniom asfaltowym" nie jest trafne, bowiem praca naukowa w tej dziedzinie to czysta przyjemność. Jako "ojciec chrzestny" PSWNA, jeden z inicjatorów powstania stowarzyszenia, podkreślił jego znaczenie w Polsce i we współpracy międzynarodowej. Prof. Sybilski szczególne podziękowanie przekazał Prezesowi PSWNA Dariuszowi Słotwińskiemu.