IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Eksperci z IBDiM od rana badają nawierzchnię Wału Miedzeszyńskiego w Warszawie oraz nasyp wału przeciwpowodziowego. PDF Print

There are no translations available.

24 maja 2010

Jak informuje dyrektor IBDiM, prof. Leszek Rafalski, Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się do IBDiM o wykonanie ekspertyzy stanu nawierzchni i jej podłoża gruntowego na zamkniętym dla ruchu odcinku Wału Miedzeszyńskiego pod kątem ewentualnych zagrożeń wywołanych wysokim stanem Wisły. Wał Miedzeszyński jest jedną z najbardziej obciążonych dróg dojazdowych stolicy - również pojazdami ciężkimi, więc takie działanie prewencyjne jest uzasadnione.

Eksperci z Zakładu Diagnostyki, pod kierunkiem mgr inż. Tomasza Mechowskiego, zbierają dane przy pomocy penetroradaru, który "prześwietla" warstwy nawierzchni i jej podłoża w poszukiwaniu ewentualnych niejednorodności materiału. Badają także urządzeniem FWD, które rejestruje ugięcia nawierzchni, mogące być objawem rozgęszczenia gruntu w podbudowie drogi.  Geotechnicy, którymi kieruje mgr inż. Czesław Szymankiewicz, badają nasyp, stopień jego przesiąknięcia oraz kierunki migracji wody. Rezultaty badań zostaną przekazane do Zarządu Dróg Miejskich.

 

kliknij zdjęcie aby powiększyć.