IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

ekonomika

Tree PDF Drukuj

TREE (Transport Research Equipment in Europe)
Sprzęt do badań transportu w Europie
Projekt służy zidentyfikowaniu sprzętu badawczego średniej i dużej skali w europejskich laboratoriach badawczych infrastruktury transportowej.

W projekcie biorą udział instytucje badawcze UE i państw stowarzyszonych, posiadające laboratoria oraz sprzęt badawczy dużej i wielkiej skali wykorzystywany do badań infrastruktury drogowej.

Utworzenie sieci wiedzy o tych urządzeniach pozwoli na właściwsze i pełniejsze ich wykorzystanie, umożliwi ściślejszą współpracę europejską prowadzącą do osiągnięć technologicznych warunkujących zrównoważony rozwój.

IBDiM, reprezentowany przez zespół pracowników Filii Instytutu w Żmigrodzie pod kierownictwem doc. dr hab. inż. Adama Wysokowskiego, uczestniczy w projekcie i jest liderem jednego z zadań. Stanowisko do badań mostów STEND zlokalizowane w Filii, jest jednym z kluczowych laboratoriów badawczych w europejskiej sieci.

Koordynatorem projektu jest LCPC, Francja.

Więcej informacji:
http://www.tree-transport-facilities.net/index.php
dr inż. Adewole Adesiyun – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.