Zwroty i reklamacje

Zwroty towaru
Klient ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty odbioru przesyłki z zamówionymi produktami. Prosimy odesłać zamówiony(e) produkt(y) wraz z wypełnionym formularzem odstąpienia od umowy na adres:
Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Dział Wydawnictw i Informacji, ul. Instytutowa 1, 03-302 Warszawa
Skorzystanie z proponowanego wzoru formularza nie jest obowiązkowe. Istotne są zawarte w nim dane, niezbędne do wykonania procedury zwrotu.
Dla zachowania 14 dniowego terminu wystarczy przed jego upływem przekazanie jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).
Zasady odstąpienia od umowy opisane są w Dziale 9 Regulaminu Sklepu internetowego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.
Zwrot wszystkich poniesionych kosztów zamówienia następuje w terminie 14 dni od daty otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od Umowy Sprzedaży.
Zwracany przez Klienta Produkt powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób, zapewniający brak uszkodzeń przesyłki w trakcie transportu.
Uwaga: nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
Zwrot płatności zostanie dokonany na rachunek bankowy Klienta.

Reklamacja
Instytut Badawczy Dróg i Mostów zobowiązuje się dostarczyć Klientowi zamówione produkty bez wad fizycznych i prawnych, kompletne oraz zgodne z przedstawioną ofertą na stronie Sklepu.
W przypadku, gdy Klient stwierdzi wadę lub uszkodzenie, prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny lub e-mailowy celem omówienia procedury reklamacyjnej (tel. 22 39 00 134, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
W przypadku wadliwych lub uszkodzonych publikacji gwarantujemy wymianę na egzemplarz pełnowartościowy i odesłanie na koszt sklepu.
Reklamacje rozpatrujemy na podstawie oględzin odesłanego produktu na adres:
Polecamy skorzystanie z formularza reklamacji.
Uwaga: nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.