Zastępca Dyrektora

mgr Aleksandra Skorupska
tel. (22) 814 50 25

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu,  uzyskała tytuł magistra studiów europejskich w Kolegium Europejskim w Natolinie oraz tytuł magistra Studiów Europejskich – specjalność Prawo i Funkcjonowanie UE na Uniwersytecie Nancy 2 we Francji.

Pracę zawodową rozpoczęła w Wydziale Ekonomicznym Ambasady Francji w Polsce (Ubifrance), gdzie odpowiadała za sektor infrastruktury i wprowadzała firmy francuskie na rynek polski.

W latach 2010–2019 kierowała działaniami międzynarodowymi GDDKiA. W tym czasie pełniła funkcję przewodniczącej Komitetu Wykonawczego organizacji CEDR (Europejska Konferencja Dyrektorów ds. Dróg) oraz reprezentowała GDDKiA w Światowym Stowarzyszeniu Drogowym PIARC. Zarządzała organizacją XV Światowego Zimowego Kongresu Drogowego, który odbył się w Gdańsku w 2018 r. Koordynowała współpracę Urzędu z instytutami badawczymi na świecie.

Była wieloletnim pracownikiem Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, gdzie pełniła funkcję Koordynatora ds. Strategii projektu Transeuropean Motorway (TEM).

Wspiera Światowe Stowarzyszenie Drogowe PIARC w zakresie wydarzeń na terenie całego świata. Była głównym koordynatorem PIARC przy organizacji Światowego Kongresu Drogowego w Abu Dhabi (2019 r.) oraz w Pradze (2023 r.), a także Zimowego Kongresu Drogowego w Calgary (2022 r.)

Pełni funkcję zastępcy reprezentanta Komitetów Narodowych PIARC przy Komitecie Wykonawczym PIARC.

Od 2020 roku związana ze Stowarzyszeniem Polski Kongres Drogowy, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu.