Konferencja MRP’23 - zapraszamy do rejestracji!

25 lipca 2023

Zapraszamy do rejestracji udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nowoczesne nawierzchnie drogowe" - Recykling w konstrukcjach nawierzchni drogowych !

REJSTRACJA MRP23

Konferencja ma na celu pokazanie aspektów naukowo-technicznych związanych z zastosowaniem recyklingu w obszarze drogownictwa, z uwzględnieniem doświadczeń krajowych i zagranicznych.

Recykling stał się w dzisiejszych czasach koniecznością wynikającą m.in. z założeń gospodarki o obiegu zamkniętym. A budownictwo drogowe jest dziedziną, która z wielu powodów jest szczególnie predysponowana do stosowania recyklingu. Jego wykorzystanie pozwala bowiem uzyskać istotne korzyści przy budowie nowych dróg, ich remontach i przebudowach oraz umożliwia wykorzystanie odpadów z innych dziedzin gospodarki.

W programie konferencji są przewidziane sesje tematyczne z referatami zaproszonych gości oraz referatami zgłoszonymi (call for papers), a także sesja posterowa.

KEYNOTE SPEAKERS

• Prof. Jorge Pais, Department of Civil Engineering, University of Minho, Braga, Portugal
    Pavement rehabilitation in the XXI century

• Dr Martins Zaumanis, EMPA - Swiss Federal Laboratories for Materials Science and Technology, Dübendorf, Switzerland
    RAP is not always RAP

• Dr.-Ing. Verena Rosauer, Federal Highway Research Institute (BASt), Bergisch Gladbach, Germany
    Use of RAP in Germany

• Ing. Jan Valentin, Ph.D., Department of Road Structures, Faculty of Civil Engineering, Czech Technical University, Prague, Czech Republic
    Actual progress and experience with elevated RAP content in asphalt mixtures used in the Czech Republic

• Dipl.-Ing. Stefan Höller, Federal Highway Research Institute (BASt), Bergisch Gladbach, Germany
    Recykling w budownictwie drogowym w Niemczech, stan obecny i perspektywy

LISTA REFERATÓW ZGŁOSZONYCH NA KONFERENCJĘ

Mamy nadzieję, że tematyka konferencji zachęci do udziału w niej przedstawicieli firm wykonawczych, biur projektowych, zarządców dróg oraz pracowników naukowych i studentów.

Serdecznie zapraszamy!