20 czerwca 2022

Wystartowała 12 edycja międzymuzealnej gry „RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!” pod hasłem „Wielcy znani i nieznani”.

Uczestnicy i uczestniczki będą odkrywać sylwetki osób, które są nie zawsze powszechnie znane, ale warte poznania. Poznają też fakty związane z tymi postaciami, odkryją tajemnice i przyswoją nową wiedzę. Do odwiedzenia jest 30 instytucji w Warszawie w tym również Pontiseum znajdujące się na terenie Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

A oto instrukcja krok po kroku:

  1. Wejdź na zakładkę „rejestracja”. Po kliknięciu zarejestruj graczy (jedno zgłoszenie od jednej rodziny) i poczekaj na potwierdzenie rejestracji. Kliknij w link i po chwili na podany przez Ciebie mail, przyjdzie informacja zwrotna z Tajnym Numerem Agenta. Numer ten posłuży potem do prawidłowej identyfikacji uczestników gry.
  2. Otwórz zakładkę POBIERZ I BAW SIĘ. Wydrukuj KARTY ZADAŃ. Przy każdej instytucji znajdziesz dwie karty – w wersji podstawowej (dla młodszych) i zaawansowanej (dla starszych). Wystarczy pobrać i wydrukować jedną z nich. Jeśli chcesz, to każdy członek rodziny może mieć swoją. Jeśli nawet każdy członek rodziny zarejestruje się osobno, to i tak rodzina otrzyma jeden numer.
  3. Odwiedź przynajmniej osiem placówek i odpowiedz na pytania, wpisując je w odpowiednie kratki. Wyjątkiem jest Karta PRU, którą wypełniamy bez potrzeby odwiedzania jakiegokolwiek miejsca.
  4. Od 1 lipca obok możliwości pobierania Kart, pojawi się także możliwość odpowiedzi na pytania on-line. Wtedy należy je wpisać w odpowiednie kratki. Pamiętając też o wpisaniu Numeru Agenta, który dostaniemy przy rejestracji. Wymagane wypełnienie co najmniej ośmiu Kart, aby otrzymać nagrody.
  5. Potem wystarczy poczekać na zawiadomienie mailowe i zaproszenie na wielki finał.
  6. Każde zarejestrowane dziecko, dostaje swój pakiet nagród. Nagrody będą rozdawane na Wielkiej Gali Finałowej, która odbędzie się 10 września 2022 roku.

ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY!

Organizatorem akcji jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

1PLAKAT GOTOWY min