26 lipca 2022

Ugięciomierz laserowy TSD (Traffic Speed Deflectometer) to zaawansowane technologicznie urządzenie do zbierania informacji o stanie nośności nawierzchni. Jego szczególną zaletą jest efektywność działania, pozwalająca na precyzyjną i szybką identyfikację miejsc o obniżonej trwałości w konstrukcji drogowej.

W ostatnim czasie ugięciomierz TSD został wzbogacony o system pomiarowy LCMS, który umożliwia identyfikację i interpretację uszkodzeń powierzchniowych, równości podłużnej i głębokości kolein, makrotekstury oraz geometrii drogi. Dzięki szybkoklatkowym kamerom i liniowym projektorom laserowym rejestrującym obraz nawierzchni wraz z jej trójwymiarowym profilem uzyskujemy trójwymiarowy obraz powierzchni o ultra wysokiej rozdzielczości.

Badanie stanu nawierzchni może być wykonane w dzień i w nocy z prędkością 0-100 km/h zachowując w każdej prędkości rozdzielczość 1 mm! Ta szczegółowość danych uzyskiwanych w trakcie pomiaru oferuje możliwość obserwacji własności powierzchni w skali dotychczas niespotykanej.

Kontakt: Zakład Diagnostyki Nawierzchni, Jacek Sudyka, tel. +48 604 560 464, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.