IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

ekonomika

Opracowanie standardów postępowania w relacjach z interesariuszami w procesie planowania i realizacji projektów infrastruktury drogowej i kolejowej PDF Drukuj

W wyniku planowanych prac badawczych, w ramach niniejszego projektu, powstaną rekomendacje/zalecenia dotyczące metod i najlepszych praktyk budowania relacji z interesariuszami, w celu osiągnięcia konsensusu dla planów realizacji infrastruktury i zminimalizowania ryzyka związanego z kosztami gospodarczymi i społecznymi.

Powstaną gotowe scenariusze postępowania (Best practices) dla podstawowych procedur administracyjnych, gdzie przeprowadzenie rozpoznania opinii interesariuszy oraz zapewnienie zgodności projektu z interesami obu stron jest wymagane prawem UE oraz regulacjami krajowymi.

Odbiorcami wyników projektu będą osoby/instytucje/firmy zawodowo związane z procedurami administracyjnymi dotyczącymi planowania i realizacji infrastruktury transportowej, szczególnie dróg i kolei w zakresie planowania i przeprowadzania konsultacji społecznych.

Projekt nr NR11-019-10 finansowany ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach grantów na projekty rozwojowe.

 

 

 
Więcej informacji:
Agnieszka Łukasiewicz, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.